Paslaugos

Dauguma į psichologą besikreipiančių žmonių neturi jokių psichikos sutrikimų.

Psichologinis konsultavimas padeda žmonėms išsiaiškinti, įsisąmoninti ir spręsti asmeninius, tarpasmeninius sunkumus, susijusius su psichologine savijauta ar elgesiu. Konsultacijos metu psichologas padeda atpažinti ir keisti negatyvų ar nelogišką mąstymą, padėti suformuoti objektyvų požiūrį į save ir išorinį pasaulį, įveikti nevilties ir bejėgiškumo jausmus, jaustis atsakingam ir kontroliuoti savo veiksmus, padėti sugrąžinti gebėjimą jausti malonumą, išspręsti kasdienes problemas, atrasti teigiamas, stipriąsias savo puses ir pasinaudoti jomis įvairiose srityse.

Psichoterapija – gydymo metodas, kuris, padedant psichoterapeutui, sudaro galimybę pačiam žmogui atrasti elgesio, minčių, jausmų priežastis bei resursus asmeniniams pokyčiams. Įgytos žinios ir įgūdžiai lieka visam gyvenimui. Klientas gali įgauti gyvenimui naudingų įgūdžių, kaip spręsti problemas, valdyti stresą, socialinį nerimą (viešai kalbant, būnant su nepažįstamais žmonėmis), išmokti išvengti perdegimo sindromo arba jį kontroliuoti,  susitvarkyti su mokymosi sutrikimais, disfunkcinėmis mintimis ir daugelį kitų.

Kognityvinė (pažintinė) ir elgesio  (KET) psichoterapija – psichoterapinio gydymo rūšis, įrodyta moksliniais tyrimais. Kognityvioji elgesio terapija yra viena iš efektyviausių terapijų. NICE (angl. National Institute for Health and Clinical Excellence, liet. Didžiosios Britanijos Nacionalinis sveikatos ir klinikinės kompetencijos institutas) rekomenduoja KET terapija gydyti įvairius sutrikimus.
Kognityvinės elgesio terapijos tikslas – psichoterapine intervencija keičiant mąstyseną gydyti psichologinius sutrikimus, mažinti jų simptomus, neadaptyvų elgesį pakeisti adaptyvesniu, funkcionalesiu. Stengiamasi sušvelninti simptomus, bet pagrindinis tikslas – pašalinti mąstymo šališkumą ir pakeisti pagrindinius įsitikinimus, dėl kurių žmogus gali patirti stresą. Kogityvinė terapija sieja psichodinaminę ir elgesio terapijas, dažniausiai ji yra šių abiejų terapijų pagrindas.
Moksliniais tyrimais įrodytas KET efektyvumas gydant: depresinius sutrikimus, panikos, fobinius nerimo sutrikimus, generalizuoto nerimo sutrikimus, mitybos sutrikimus, asmenybės sutrikimus, lėtinį skausmą, obsesinį kompulsinį sutrikimą, potrauminio streso sutrikimus ir daugelį kitų sutrikimų.

Kognityvinė elgesio terapija gydymui naudojama viena, arba kartu su medikamentiniu gydymu.

KET terapijoje planuojama 10–20 seansų, jų metu koreguojamas susitikimų skaičius priklausomai nuo terapijos eigos ir sutrikimo. Seansas trunka 45 min. Sesijos vyksta kartą per savaitę, susitikimai pamažu retinami.

Konsultacijos konfidencialios.

Konsultacijos teikiamos nuotoliniu būdu.